Prostě krásná

Projekt PROSTĚ KRÁSNÁ byl realizován na základě nápadu Jaroslava Duška a díky ochotě DABLJU STUDIA pro radost žen se zdravotním postižením - klientek Domova pro osoby se zdravotním postižením Pramen v Mnichově u Mariánských Lázní při příležitosti 15. ročníku Festivalu POROZUMĚNÍ v Mariánských lázních... Fotogalerii těch, kdo zažili v rámci tohoto projektu svou „proměnu“, najdete na tomto webu (na stránce Prostě krásné fotky), příp. i na facebookovém profilu tohoto projektu:

(https://www.facebook.com/projekt.proste.krasna).

Do projektu se rozhodlo vstoupit 34 žen ve věku 23 - 67 let. Postarali se o ně kadeřnice a vizážistky, které je ostříhaly, nabarvily, nalíčily a krásně oblékly, a poté vytvořily dokumentární katalog (velikosti cca A5 časopisu s fotografiemi před, při a po proměně, ve spolupráci s hercem Ladislavem Hamplem) s krátkými příběhy každé z účastnic, a také kalendář pro rok 2016. Navíc by měl vzniknout i krátký dokument na DVD.

Do projektu se organizačně zapojili Dablju studio Liberec (kadeřnictví) a kadeřnictví v Mariánských lázních, kde se proměny realizovaly; BCM group a.s., která zajistila vizážistky a pokryla náklady na tuto oblast projektu; Lóreal, který poskytl zázemí ve vlasové kosmetice pro barvení; Photo Profi Liberec, které vytvářelo fotografické zázemí; a samozřejmě i Domov Pramen v Mnichově u Mariánských lázní.

Projekt vyvrcholil výstavou velkoformátových fotografií "proměněných" žen a dívek (moderovala herečka Bára Štěpánová) - a také jejich módní přehlídkou (moderoval herec Jaroslav Dušek); obě tyto akce byly součástí 15. ročníku Festivalu porozumění.

Projekt ovšem dozníval ještě o několik dnů později, při první jídě motorkářek Prahou - podívejte se na videoreportáž České televize z této akce a fotky na facebookovém profilu Ladies Ride 2015.

Chcete-li projekt podpořit, kontaktujte prosím realizátory na tel. +420 608 965 906. Děkujeme!